Ruszamy z nowym projektem "Opiekuńcze Skrzydła Powiatu". W ramach tego projektu będziemy realizować szkolenia oraz poradnictwo dla opiekunów i rodzin osób zagrożonych wykluczeniem. Zadania będą realizowanie na terenie Słubic, Rzepina i Cybinki.


Celem szkoleń i poradnictwa jest pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów życia codziennego, jakie istnieją w rodzinach obarczonych skutkami niepełnosprawności. Rodzice i opiekunowie będą mogli przede wszystkim podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Dowiedzą się także o instytucjach i organizacjach niosących pomoc, o sposobach rehabilitacji osób niepełnosprawnych, o ich prawach, o możliwościach edukacji i pracy.
Tematyką szkoleń będzie Integracja Sensoryczna, odżywianie, seksualność osób niepełnosprawnych, komunikacja alternatywna, zaburzenia zachowania / zachowania trudne, emocjonalność, Teoria umysłu / autyzm/ zespół Aspargera, metody pracy z osobami z niepełnosprawnościami np. Metoda Teacch, opieka nad osoba niepełnosprawną (leczniczo), opieka nad dorosłą osobą z niepełnosprawnością itp., - w zależności od potrzeb.
W zakresie wsparcia rodziny (w tym dzieci i młodzieży) zrealizowane zostaną usługi wspierające i interwencyjne ukierunkowane na wspieranie rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, dysfunkcją i niewydolnością wychowawczą we właściwym pełnieniu ich funkcji.

Już w najbliższą sobotę, tj. 9.02.2019, godz 9:00 - 14:00, w Słubicach, przy ul. Sienkiewicza 1 będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad PSYCHOLOGA.

Chętne osoby proszę o kontakt pod nr telefonu 530 002 016 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Pawłowska