W dniu 01.03.2020r. w Poznaniu odbyły się Eliminacje Odysei Umysłu, w których wystartowały trzy drużyny, działające w ramach członkostwa zarejestrowanego przez nasze stowarzyszenie.

Najmłodsza drużyna startująca w pierwszej grupie wiekowej awansowała do konkursu finałowego. Drużyna wystąpiła w składzie: Hanna Zduńczyk, Iga Kusz, Matylda Lubecka, Karina Lubecka, Maja Werwińska, Liwia Pawłowska i Nina Skrzypacz. Trenerami tej drużyny są: Iryna Yavorska, Piotr Jaworski i Stanisław Piórkowski.

Awansowała również drużyna z trzeciej grupy wiekowej. Do drużyny tej należą: Eliza Stefaniak, Weronika Piórkowska, Gabriela Mitrowicz, Paweł Żagiel, Konstanty Czerniawski i Patryk Nowak, a trenerami są: Tatiana Uwarkin, Tadeusz Dereń i Stanisław Piórkowski.

Serdecznie gratulujemy wymienionym drużynom. Podziękowania i gratulacje należą się również drużynie z drugiej grupy wiekowej. Uczestniczki tej drużyny wystartowały w czteroosobowym składzie. Decyzję o starcie podjęły świadomie wiedząc, że zmniejszony skład nie pozwala na zdobycie pełnej puli punktów. W czasie konkursu potrafiły też nawiązać równorzędną walkę z teoretycznie silniejszymi drużynami.  Brawo!  

Finału Odysei Umysłu odbędą się w Gdyni w dniach 4-5 kwietnia 2020r. Drużyny już rozpoczynają przygotowania do kolejnego etapu konkursu.