Serdecznie zapraszamy na grupowe zajęcia z nauki czytania niezwykle skuteczną metodą sylabową!
Nasza terapeutka p. Ania Gajda-Cikota jest w trakcie certyfikacji na specjalistę nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, która została stworzona przez prof. Jagodę Cieszyńską  z CENTRUM METODY KRAKOWSKIEJ!!!
Proponujemy zajęcia dla 3 grup docelowych:
- dla 6 latków
- dla 7 latków
- dla uczniów klas 2 i 3 z trudnościami w czytaniu
TERMINY ZAJĘĆ:

- dla 6 latków - środa 14 00
- dla 7 latków - środa 15 00
- dla uczniów klas 2 i 3 - czwartek 14 00
Zaczynamy od 23 września 2020!
Cena: 35zł od osoby za każdą lekcję
Czas trwania: etap I od 23.09.2020 do 27.01.2021
etap II 03.02.2021-czerwiec 2021
Prowadząca: Anna Gajda-Cikota
Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia po PROstu
ZAPISY w biurze stowarzyszenia przy ul. Szamarzewskiego 6 w Słubicach lub pod numerem telefonu 530 002 016 (czynny w godzinach urzędowania biura)
LICZBA MIEJSC BARDZO OGRANICZONA!!!

Dlaczego warto uczyć się czytać od najmłodszych lat?
- Czytanie "uaktywnia" tzw. Isthmus, spoiwo łączące obie półkule mózgowe, które przesyła informacje z jednej półkuli do drugiej i rozwija mózg małego człowieka. Co ciekawe, analfabeci nie posiadają tej struktury.
- Im szybciej człowiek nauczy się czytać, tym lepiej funkcjonuje, nawet, jeśli posiada zaburzenia, ryzyko dysleksji i inne deficyty zauważane już od najmłodszych lat.
- Wczesna nauka  to inwestycja w rozwój dziecka tak w dzisiejszych czasach zaburzany przez zbyt wczesny dostęp do multimediów.
- Nauka sylabowa bazuje na wprowadzaniu paradygmatów według określonego porządku na podstawie badań mózgu. Dzieci uczą się paradygmatów z sylabami, które słyszą w swoim życiu najwcześniej (pa,pa,ma,ma,da,da,ta,ta,it.) i stopniowo zwiększany stopień trudności powoduje, że dziecko łatwiej przyswaja nowe, nieznane sylaby i słowa, rozumie czytany tekst,  szybciej rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, a dzięki temu wierzy w siebie i chętniej czyta! udowodnione!
Zapraszamy!