Już w najbliższy poniedziałek
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Tego dnia, na Placu Przyjaźni, od godziny 9:15 zostaną przedstawione edukacyjne plakaty oraz rozwieszone kolorowe skarpetki na sznurkach na znak solidarności z odmiennością biologiczną osób z trisomią 21.
Już dziś zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Przybij piątkę”. 21 marca na Placu Przyjaźni rozstawimy dużą tablicę. Na znak solidarności, będzie można na papierowych rączkach napisać swoje imię i namalować na niej prostą linię. Pojedyncza bruzda dłoniowa, to znak rozpoznawczy osób z zespołem Downa. Następnym zadaniem będzie przyczepienie tej kolorowej rączki do tablicy – „Przybicie piątki”.

Na naszym Facebooku zostanie wrzucone wyzwanie, aby umieszczać swoje zdjęcia w kolorowych skarpetkach. Przywitajmy wiosnę na kolorowo. Bądźmy tego dnia solidarni z osobami z zespołem Downa.
O godzinie 17:15 w naszej siedzibie na ul. Kilińskiego 9L będą zorganizowane warsztaty plastyczne dla dzieci. Będziemy malować 21 kolorowych latawców (zamierzamy barwić je tak samo, jak dzieci z ZD barwią nasze codzienne życie).
Zapraszamy wszystkich chętnych, aby przyłączyli się do naszych kolorowych obchodów pierwszego dnia wiosny.

Stowarzyszenie po PROstu