W dniach 02-03 kwietnia 2022r. nasze trzy drużyny odysejowe (startujące w pierwszej, drugiej i trzeciej grupie wiekowej), uczestniczyły w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni. Pomimo utrudnień, związanych z pandemią koronawirusa, wszystkim drużynom udało się przygotować rozwiązanie odysejowego zadania długoterminowego i mogły je zaprezentować w czasie finałów.

Zgodnie z zasadami konkursu, dla uczestników najważniejsza jest droga dojścia do końca etapu – czyli wiedza i umiejętności jakie nabyli Odyseusze w trakcie przygotowań. W finale drużyny zajęły 4, 16 i 27 miejsce. Odyseja Umysłu to program realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Wymaga od uczestników wykazania się wysoką kreatywnością, niekonwencjonalnym myśleniem oraz wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin. Duże znaczenie ma również umiejętność pracy zespołowej.

    Wyjazd na finały, to także możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności Odyseuszy. Takie możliwości daje obejrzenie występów innych drużyn. Niemal tradycją, stało się zwiedzanie wystawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Na wystawie prezentowane są modele, demonstrujące sposób działania wielu urządzeń. Najważniejsze jest to, że można samemu obsługiwać wszystkie urządzenia, można też poprosić pracowników zajmujących się edukacją, o wyjaśnienie niezrozumiałych zagadnień. Dla drużyn odysejowych, preferujących zadania techniczne, zwiedzenie takiej wystawy jest rzeczą bezcenną.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w naszej galerii.