W dniach 15 – 16 kwietnia 2023r. w Gdyni odbył się 32 Finał Odysei Umysłu. Był to największy finał w historii Odysei Umysłu w Polsce. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a cały konkurs przebiegał bardzo sprawnie.

W finałach brały udział dwie drużyny, startujące w ramach członkostwa zarejestrowanego przez nasze stowarzyszenie. Obie wybrały pierwszy problem zatytułowany „Piraci w pogoni za skarbem”. W ramach wybranego zadania zbudowali pojazdy, przewożące dwóch członków drużyny i wykonujące, określone w problemie, zadania.
    Młodsza z drużyn, należąca do pierwszej grupy wiekowej, zajęła 10 miejsce. Starsza drużyna, startująca w trzeciej grupie wiekowej, uplasowała się na 6 pozycji.
    Odyseja Umysłu to program realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Uczestnicy muszą wykazać się samodzielnością, kreatywnością, niekonwencjonalnym myśleniem i zaangażowaniem.