Prezydent podpisał ustawy tworzące „tarczę antykryzysową” i od dziś obowiązują nowe przepisy dot. ważności i wydawania orzeczeń o niepełnosprawności.
Zgodnie z tą Ustawą orzeczenie o niepełnosprawności może być obecnie wydane bez bezpośredniego badania osoby, która o nie wnioskuje.

Szanowni Państwo,
dziś rozpoczynamy trzeci okres projektu "Specjalistyczna rehabilitacja osób niepełnosprawnych z powiatu słubickiego II" dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Okres realizacji: 01.04.2020 - 31.03.2021.

Na portalu Slubice24.pl przeczytaliśmy o darmowej książce elektronicznej o koronawirusie Wydawnictwa Olesiejuk. Zapoznałyśmy się i książka jest fantastyczna! W zrozumiały dla dzieci sposób opowiada o tym co to jest koronawirus, jak można się nim zarazić, co robić, by to nie nastąpiło.
Bardzo gorąco polecamy!
Do pobrania:

Nowości w po PROstu. Nasze stowarzyszenie nie tylko włączyło się w segregację odpadów, ale również propaguje ideę segregacji. Mamy nowe kosze, instrukcje słowne, instrukcje"pecsowe", książeczki do nauki co, gdzie wrzucić i edukacyjne kolorowanki do poczekalni.

Szanowni Państwo, decyzją zarządu od dziś do 25 marca zostają zawieszone zajęcia terapeutyczne i warsztatowe w stowarzyszeniu po PROstu. Szkoła Diament zawiesza zajęcia od poniedziałku 16 marca.

Uwaga od jutra do 25.03.2020 r. zostaje zamknięty prowadzony przez nas Środowiskowy Dom Samopomocy.
Poniżej Komunikat Wojewody Lubuskiego:

Informujemy, że od 01.04.2020 r. w prowadzonej przez Stowarzyszenie działalności odpłatnej ulegają zmianie stawki za poszczególne terapie:
DZIAŁALNOŚĆ ODPŁATNA STAWKI OBOWIĄZUJĄCE
OD 1 KWIETNIA 2020 R.

Jesteście gotowi na wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych? Zapraszamy zatem już 14.03.2020 w godzinach od 10:00 do 12:00 przy ul. Kilińskiego 9L na Kreatywki, czyli bezpłatne warsztaty dla dzieci od lat pięciu.
Zadbamy o to, by upłynęły w miłej atmosferze!

W dniu 01.03.2020r. w Poznaniu odbyły się Eliminacje Odysei Umysłu, w których wystartowały trzy drużyny, działające w ramach członkostwa zarejestrowanego przez nasze stowarzyszenie.

Najmłodsza drużyna startująca w pierwszej grupie wiekowej awansowała do konkursu finałowego. Drużyna wystąpiła w składzie: Hanna Zduńczyk, Iga Kusz, Matylda Lubecka, Karina Lubecka, Maja Werwińska, Liwia Pawłowska i Nina Skrzypacz. Trenerami tej drużyny są: Iryna Yavorska, Piotr Jaworski i Stanisław Piórkowski.

Awansowała również drużyna z trzeciej grupy wiekowej. Do drużyny tej należą: Eliza Stefaniak, Weronika Piórkowska, Gabriela Mitrowicz, Paweł Żagiel, Konstanty Czerniawski i Patryk Nowak, a trenerami są: Tatiana Uwarkin, Tadeusz Dereń i Stanisław Piórkowski.

Stowarzyszenie po PROstu, oddział w Rzepinie zaprasza na SŁODKI CZWARTEK 19.03.2020 do szkoły podstawowej (będziemy od drugiej przerwy). Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na terapię psychologiczno – pedagogiczną dzieci z naszej szkoły oraz na doposażenie sal terapeutycznych.