Ostatni tydzień był dla Odyseuszy bardzo intensywny. Wczoraj, 17 kwietnia, rozpoczął się Wirtualny Finał Odysei Umysłu. Przebieg finału można obserwować oraz aktywnie uczestniczyć w niektórych zajęciach, na FB:   https://www.facebook.com/Odyseja.Umyslu.w.Polsce . Wcześniej, wszystkie drużyny musiały nagrać swoje rozwiązania zadania długoterminowego, udostępnić je sędziom oraz wypełnić dokumentację, stanowiącą podstawę do oceny drużyn. W czasie rozpoczęcia finału dowiedzieliśmy się ile drużyn dotarło do finału. Nie było to łatwe, a trudności też większe niż zazwyczaj. Przy obowiązujących ograniczeniach organizacja pracy drużyn wymagała wielkiej "gimnastyki". Trzeba było wykonać to co zazwyczaj, wykazać się kreatywnością, pokonać trudności techniczne itp. DOTARLIŚMY do kolejnego ważnego etapu. Wiemy, że:

Kilka dni temu świat pochylał się nad osobami z Zespołem Downa, a teraz obchodzimy Światowy Dzień Epilepsji. W związku z obchodami na skalę światową i my pragniemy dołożyć naszą cegiełkę. Tym razem na Placu Bohaterów w Słubicach zamiast skarpetek zawisły woreczki z lawendą i krótkim opisem dotyczącym epilepsji. Dlaczego właśnie z lawendą? Światowy Dzień Epilepsji w skrócie zwany jest Lawendowym Dniem; ludzie na całym świecie solidaryzują się z osobami dotkniętymi tym schorzeniem i do swojego ubioru dodają fioletowy akcent.

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami obowiązującymi od 27 marca, informujemy że Stowarzyszenie po PROstu  ogranicza działalność terapeutyczną oraz zawiesza zajęcia grupowe. Z użytku zostaje wyłączona także poczekalnia, dlatego prosimy o punktualnie stawianie się na umówione terapie.

Zaczynamy tydzień fantastyczną wiadomością. Dostaliśmy 100% wnioskowanego dofinansowania z PFRON na realizację projektu "Specjalistyczna rehabilitacja osób niepełnosprawnych z powiatu słubickiego III" na kolejne 3 lata.  Dofinansowanie na I okres realizacji to 1 525 220, 00 zł.
Uwaga! Do końca tygodnia skontaktujemy się ze wszystkimi osobami zgłoszonymi do udziału w projekcie, żeby ustalić termin spotkania rekrutacyjnego.

W dniu tak ważnego święta jak Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa nie mogło zabraknąć "trzech groszy" od nas, terapeutów Stowarzyszenia po Prostu.
A to wszystko dla Was, nasi cudowni, niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju - Podopieczni.
Bez Was nie ma nas, dlatego wierzymy, że przygotowana przez nas niespodzianka na pewno przypadnie Wam do gustu.
A przesłanie od nas do wszystkich - DOPASUJMY SIĘ.
"I niechaj dwudziesty pierwszy chromosom w  XXI wieku już nigdy nikomu nie przeszkadza".

Uprzejmie informujemy, że dzisiejsze (05.03.2021r.) zajęcia Małego Majsterkowicza są odwołane. Termin "odrobienia" zajęć zostanie uzgodniony z rodzicami. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

W związku z wynikającą z realizacji dwóch projektów dofinansowanych przez PFRON koniecznością przeprowadzenia audytu, zapraszamy firmy do składania ofert.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytu w celu uzyskania racjonalnego zapewnienia, że koszty poniesione w ramach realizacji zadania/projektu są kwalifikowalne a zadanie/projekt jest realizowany zgodnie z przepisami prawa, z wnioskiem i umową, oraz wydanie opinii w tym zakresie.

Dnia 05.02.2021 rozpoczynamy nową edycję Małego Majsterkowicza. Zostały ostatnie wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy.

Bardzo prosimy o przekazanie nam 1% podatku.
Pomoże to nam w realizacji naszych zadań statutowych.
Otrzymane środki przeznaczamy na:
- działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami;
- organizację kreatywnych sobotnich warsztatów;
- organizację programu Odyseja Umysłu.

To nic nie kosztuje, a nam bardzo pomoże.
Przekaż nam swój 1% podatku.
Prosimy o przekazywanie informacji dalej i obejrzenie filmu zamieszczonego poniżej i w zakładce "1% podatku".

1procent-n.jpg - 75,41 kB  Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego