Co można robić w sobotę???
-grill
-sprzątanie
-ogródek
-odpoczynek  …
Czy jesteście ciekawi, co robią specjaliści pracujący z osobami ze spektrum autyzmu w naszej gminie?
   Szkolą się.
W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” dofinansowanego z gminy Słubice, Stowarzyszenie po PROstu zorganizowało szkolenie prowadzone przez Fundację dla dzieci i dorosłych z autyzmem SYNAPSIS.

W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” dofinansowanego z gminy Słubice, Stowarzyszenie po PROstu organizuje dwa szkolenia online prowadzone przez Fundację dla dzieci i dorosłych z autyzmem SYNAPSIS.
-"Spektrum autyzmu (ASD). Wiedzieć. Zrozumieć. Pomóc (online)" - 14.05.2022
-"Trening umiejętności społecznych dla osób w spektrum autyzmu- szkolenie online" - 11-12.06.2022
 Szkolenie przeznaczone jest dla specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnościami z gminy Słubice.

Stowarzyszenie po PROstu organizuje integracyjny spływ kajakowy. W taki sposób chcemy w tym roku świętować Dzień Dziecka oraz już   urodziny naszego stowarzyszenia.
 Termin: 04.06.2022
 Trasa: Sądów – Koziczyn (ok. 3h)
 Zakończenie: ognisko z kiełbaskami. Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Chętnych prosimy o kontakt z biurem stowarzyszenia w godzinach jego pracy. Liczba miejsc ograniczona (możliwość udziału dzieci w spływie wyłącznie z opiekunem). Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było.
Szykuje się:  fantastyczna zabawa,  nowe przygody, ciekawe doświadczenia.            Zapraszamy

Drodzy rodzice,

23 maja 2022r. dzieci uczęszczające do naszego stowarzyszenia będą mogły bawić się w Uśmiechniętej Planecie w Kunowicach w godzinach 16:30-18:30.  Zapisy przyjmujemy w biurze Stowarzyszenia po PROstu (w godzinach pracy biura), do środy 11.05.2022r., do godziny 15:00.  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy (dojazd we własnym zakresie).
Szykuje się fantastyczna zabawa!

W dniach 02-03 kwietnia 2022r. nasze trzy drużyny odysejowe (startujące w pierwszej, drugiej i trzeciej grupie wiekowej), uczestniczyły w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni. Pomimo utrudnień, związanych z pandemią koronawirusa, wszystkim drużynom udało się przygotować rozwiązanie odysejowego zadania długoterminowego i mogły je zaprezentować w czasie finałów.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat tego całościowego zaburzenia rozwoju.  Świadomość społeczna, globalne polityczne zaangażowanie oraz współpraca międzynarodowa mogą mieć realny wpływ na polepszenie życia osób ze spektrum autyzmu.

Wiedza
Zrozumienie
Akceptacja

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na „Bieg po PROstu dla Autyzmu”!
Nie zapomnijcie ubrać się na niebiesko.
 Dnia 02.04.2022  godz. 10:30
 Stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Tego jeszcze nie było!!!
02 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 r.
Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. W tym roku będziemy świętować na sportowo. Naszym celem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu i włączanie osób z autyzmem w środowisko lokalne. W związku z tym 02.04.2022r. Stowarzyszenie po PROstu, przy współpracy z Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizuje „Bieg po PROstu dla Autyzmu”.
Zapraszamy wszystkich chętnych tych małych i tych dużych. Zachęcamy, aby tego dnia ubrać się na niebiesko. Rezerwujcie termin! Będzie się działo!

26 marca obchodzimy Lawendowy Dzień, czyli Światowy Dzień Chorych na Epilepsję. Przesłaniem tego święta jest rozpowszechnienie wiedzy na temat tej choroby oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z którymi borykają się osoby cierpiące na padaczkę.
W tym roku Stowarzyszenie po PROstu będzie chciało zgłębić wiedzę lokalnej społeczności na temat epilepsji.
26 marca 2022r. na Placu Przyjaźni zostaną rozstawione plakaty informacyjne oraz zawieszone ulotki z ciekawostkami dotyczącymi Lawendowego Dnia. Tego dnia będzie można zabrać do domu lawendowy woreczek zawieszony wstążce.
26 marca zapraszamy wszystkich mieszkańców na Plac Przyjaźni już od godziny 9:00. Tego dnia cały świat staje się "lawendowy". Rezerwujcie czas w sobotę na "lawendowy" spacer!

Już w najbliższy poniedziałek
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Tego dnia, na Placu Przyjaźni, od godziny 9:15 zostaną przedstawione edukacyjne plakaty oraz rozwieszone kolorowe skarpetki na sznurkach na znak solidarności z odmiennością biologiczną osób z trisomią 21.
Już dziś zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Przybij piątkę”. 21 marca na Placu Przyjaźni rozstawimy dużą tablicę. Na znak solidarności, będzie można na papierowych rączkach napisać swoje imię i namalować na niej prostą linię. Pojedyncza bruzda dłoniowa, to znak rozpoznawczy osób z zespołem Downa. Następnym zadaniem będzie przyczepienie tej kolorowej rączki do tablicy – „Przybicie piątki”.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia organizujemy warsztaty plastyczne. Będziemy malować farbami 21 latawców, aby ubarwić je tak samo, jak osoby z ZD barwią nasze codzienne życie.
Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny (530 002 016) w godzinach pracy biura stowarzyszenia (środa 9:00-15:00 lub czwartek 9:00-15:00).
Termin: 21.03.2022r.
Godzina: 17:15-18:00