Ułatwienia dostępu

Projekt "Akademia Psychoedukacji dla małych i dużych" dofinansowany przez Urząd Miejski w Słubicach - realizacja - 2013 r.

Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i dorosłych

TERMIN: MAJ – GRUDZIEŃ 2013

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

WARSZTATY DLA DZIECI

1. Warsztaty umiejętności społecznych z elementami Treningu Zastępowania Agresji dla dzieci

Tematyka: Rozwijanie umiejętności prospołecznych ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w życiu społecznym (m.in. komunikacji, radzenia sobie z emocjami, budowania odpowiednich relacji z innymi ludźmi, wzrost poczucia własnej wartości i in.) ze szczególnym uwzględnieniem problemów wynikających z ADHD (nadpobudliwość, impulsywność, problemy z przestrzeganiem reguł).


2. Warsztaty UWAGA! KONCENTRACJA! – dla dzieci

Tematyka: warsztaty kształtujące umiejętność koncentracji, spostrzegania i pracowania zgodnie z instrukcją, przeznaczone dla uczniów z zaburzeniami koncentracji


3. Warsztaty „Stres mnie nie pokona” - dla dzieci

Tematyka: pojęcie stresu, reakcje organizmu, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, sposoby relaksacji, praca metoda modelowania.


4. Warsztaty „Nieśmiałość - to nie dla mnie” – dla dzieci

Tematyka: radzenie sobie z nieśmiałością, budowanie pozytywnego obrazu siebie, kształtowanie pozytywnego myślenia i wiary we własne możliwości, kształtowanie umiejętności wyrażania własnego zdania.


WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

5. Warsztaty „Ja – o mnie” –trening samoświadomości dla dorosłych

Tematyka: rozwój wewnętrzny oraz pogłębianie samoświadomości, kim i jaki jestem?, poprawa wglądu w siebie i większa samoświadomość, pogłębienie samoakceptacji, ufności we własne siły i możliwości, wzrost pozytywnego myślenia, praca nad monologiem wewnętrznym, przyjrzenie się własnej hierarchii wartości, cele życiowe, pozytywna ocena dokonań, zauważanie pozytywów w życiu codzienny

6.Warsztaty „Ja – świat” – trening komunikacji dla dorosłych

Tematyka: rozwój umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, wzmocnienie przekazu przez opanowanie specyficznych struktur językowych oraz mowy ciała i operowanie przestrzenią. Jak całym sobą pokazać spójność, profesjonalizm i pewność siebie. Jak porządkować informacje uzyskiwane od nadawcy i jak robią to inni, jak być lepiej rozumianym przez konkretnego odbiorcę? Co jest powodem zakłóceń w komunikacji i jak ich unikać? Rodzaje relacji z innymi ludźmi, rozwój umiejętności budowania relacji.


7.Warsztaty „Ja – moje emocje” - trening radzenia sobie z emocjami dla dorosłych

Tematyka: rozwijanie umiejętności kontrolowania emocji np. wyrażanie swoich uczuć, radzenie sobie z czyjąś złością, alternatywne umiejętności wobec agresji, elementy Treningu kontroli złości.


8. „Ja  - jako rodzic” – trening umiejętności wychowawczych dla dorosłych

Tematyka:  pogłębienie informacji na temat rozwoju dzieci, kształtowanie umiejętności lepszego porozumiewania w rodzinie, najważniejsze elementy wychowania: zasady, granice, konsekwencja i konsekwencje, komunikacja, budowanie relacji z dzieckiem.


Koordynator projektu: p. Monika Dutkiewicz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.