Projekt "TY też możesz być Odyseuszem” dofinansowany przez Gminę Słubice – realizacja 2014 r.

Druga edycja projektu, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu, w którym co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.  Celem konkursu jest uczenie dzieci i młodzieży kreatywnego i krytycznego myślenia oraz zespołowego rozwiązywania problemów.

Projekt był realizowany poprzez organizację cyklu warsztatów: twórczego myślenia, komunikacyjnych, technicznych i artystycznych.

Udział w warsztatach nie tylko przygotowywał dzieci do konkursu, ale także uczył umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijał indywidualne zainteresowanie, kształtował poczucie odpowiedzialności i wiarę we własny siły.

Głównymi adresatami projektu były dzieci i młodzież z gminy Słubice w wieku 5 – 18 lat, a pośrednimi beneficjentami - rodziny i znajomi uczestników. Projekt zakończył się wystawą prac uczestników, która odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia.

Z warsztatów skorzystało 111 dzieci, które brały udział w jednych lub kilku warsztatach.

Budżet całkowity projektu: 16400,99 zł. Dofinansowanie: 10000,00 zł.

Koordynator projektu: Stanisław Piórkowski